• 444 7 694
 • bilgi@miskoleji.com.tr
 • Selahaddin Eyyubi Mh. Atılgan Sk. No: 18 ( Kelebekler Vadisi Karşısı ) Selçuklu/KONYA
 • Haberler

  MİS Koleji’nden Anadolu Telgraf Gazetesi’ne ziyaret

  MİS Koleji Kurucu Müdürü Nesrin Özbedel ile Halkla İlişkiler Müdürü ve İdari Müdürü Canan Özer Anadolu Telgraf Gazetesi’ni ziyaret ettiler.

  Ziyaret sırasında gazetemiz İmtiyaz Sahibi Yasin Duysak ile görüşen Özbedel ve Özer, MİS Koleji’nin kuruluş aşaması ve çalışmaları hakkında bilgiler verdi. 2018-2019 Eğitim öğretim yılı ile birlikte faaliyetlerine başlayacak olan MİS Koleji, öğrencilerini hayata uyarlanmış bilim ve teknikle tanıştırmak hedefinde.

  Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Kurucu Müdür Nesrin Özbedel “Kaliteli eğitim kadromuzla öğrencilerimizin sürekli gelişimine odaklanacağız. Öğrenci, veli ve öğretmen arasındaki diyaloğu sürekli kılacağız. Ezberci anlayışı terk ederek, yapılandırmacı eğitim modeliyle MİS KOLEJİ’ni geleceğe taşıyacağız” dedi. “MİS Koleji Türkiye’nin gururu olacak” diyen Özbedel sözlerine şöyle devam etti: “Türkiye’de ezberciliğe dayalı bir eğitim anlayışı var maalesef.  Biz bundan farklı olarak diyoruz ki; çocuklar öğrensinler ama sınıf ortamında oyunlaştırarak öğrensinler. Ezberleyerek öğrenilen bilgi kalıcı öğrenme değildir diyoruz. Öğretmeniyle birlikte drama yöntemiyle ve farklı öğretim sistemlerini uygulayarak öğretmenin yollarını geliştireceğiz Mis Kolejinde. Okullarda sınav bir korku olarak gösteriliyor maalesef. Bu korku psikolojisi bizim öğrencilerimizin öğrenmesini engelliyor. Sınav olmayacak demiyoruz ama yavaş yavaş sınav psikolojisine öğrenciyi hazırlamamız gerekiyor. Bu sebeple öğrencimiz Mis Kolejinde ilerleyen dönemlerde sınavlara girmeye başlayacak ve girdiğinde de sınav psikolojisine hazır olduğu için istediği başarı noktası neyse ona ulaşacak. Ana sınıfından liseye kadar okulda attığımız her adım ciddi araştırmaların bir sonucu.  Bağlı bulunduğumuz Mis Grup, hizmet verdiği sektörlerde adından hep başarıyla söz ettiriyor. Eğitim sektöründe de başarıyı yakalamak adına önemli bir yatırım yapıldı. Mis Koleji fiziki özellikler bakımından bir özel okulun çok ötesinde.  Bu fiziki yatırımın içinin de dolu olması için a’dan z’ye her şey düşünüldü ve plan, programda aynı hassasiyet ve ciddiyetle ortaya kondu.”

  Halkla İlişkiler Müdürü ve İdari Müdürü Canan Özer ise “Türkiye’ye örnek olacak bir modeli başlatacağız. Kaliteli eğitim istiyoruz. Nitelikli öğrencilerimiz olsun istiyoruz. Dünyadaki başarılı örnekleri neden biz yapamıyoruz sorusunu biz cevaplayacağız ve gerçekleştireceğiz” diye konuştu.

  Kaynak: http://anadolutelgraf.com/haber/MIS-Koleji-nden-Anadolu-Telgraf-Gazetesi-ne-ziyaret/183670